KONST / Litografier / Färglitografi 10926190
*
nr 1092 6190
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, motivet: 60x80
Kondition: skadat glas
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:59:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 20:27:54
1
400 kr
26/2 11:27:53
2
Vinnande bud
27/2 20:29:20
3
500 kr
27/2 20:29:20
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Ardy Strüwer
Kondition: skadat glas
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ardy Strüwer
nr 1092 6190
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, motivet: 60x80
Kondition: skadat glas
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 20:27:54 | 1 | 400 kr |
26/2 11:27:53 | 2 | Vinnande bud |
27/2 20:29:20 | 3 | 500 kr |
27/2 20:29:20 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27